BEBEĞE HOŞGELDİN …


Hayatımızda "Baby Shower " diye bir tanım baş köşede bütün sevimliliğiyle yerini aldı. Bu deyim, bebek dünyaya gelmeden önce, anne adayının genelde kız arkadaşlarıyla bir araya gelerek doğum gerçeklestirdiği bir kutlamayı ifade eder. Diğer ülkelerde çok yaygın olan bu kutlama, bir araya gelip eğlenmek adına bir bahane gibi gözükse de, aslında doğacak bebeğin ihtiyaçlarının önceden belirlenip hediye olarak verilmesi amaçlıdır.
Bazen 'bebek doğmadan neyi kutluyoruz' gibi bir olumsuz yaklaşımla karşılansa da, bu kutlama anne adayına moral vermenin en güzel yoludur.

Bu kutlama iki farklı şekilde organize edilebilir: bizzat anne adayımız tarafından ya da arkadaşları tarafından anne adayımıza süpriz olacak şekilde. Jestbank, hamileliğinizin son aylarındaki zorlu günlerde size moral verecek tüm detaylarıyla mükemmel bir organizasyon için hazır :)

Baby shower için neler yapılmalı?

KATILIMCI belirleme
Tüm detayları düşünmeden önce katılımcı sayısını ve listesini belirlemek çok önemlidir.Sevdiğiniz insanlarla gerçeklestireceğiniz en basit bir organizasyon bile, sıradan bir günü en unutamayacağınız gün yapabilir.

TARİH belirleme
Katılımcıların uygun olması ve size özel yapılacak süslemelere karar verilip uygulamaya geçirilmesi açısından bir ay öncesinden planlama yapmak gerekir.

YER belirleme
Anne adayımızın o anki durumunu göz önünde bulundurarak rahat ve samimi bir ortami tercih etmek doğru olacaktır. Unutmayın ki bu, çılgın bir "baby shower" gerçekleştirmenize engel değildir.

KONSEPT belirleme
Ana tema bebek olunca konsept çok basit gibi gözükmektedir ancak organizasyonu size özel olacak bir gün haline getirmek adına daha geniş düşünmek gerekir. Sevdiğiniz bir oyuncaktan, bir çizgi film kahramanından ya da sizinle özdeşleşen bir renkten dahi yola çıkılarak çok özel bir konsept oluşturulabilinir.

DAVETİYE belirleme
Katılımcı sayısı az dahi olsa öncesinde o günü, belirlenen konsepte uygun olarak bir kağıt parçasına sığdırmak inanın ki herkesi heyecanlandıracaktır.

HEDİYE belirleme
Doğacak bebeğe odaklı bir kutlama olacağından, bebeğin ihtiyaçlarına yönelik hediye belirlemek doğru olacaktır. Aynı zamanda davet sahibi de misafirlerine günün anlam ve önemine uygun küçük hediyeler verebilir.

PASTA ve İKRAM
Seçilen renk ve konsepte uygun, eğlenceli bir pasta ve ikramlar, bir kutlamanın vazgeçilmez unsurlarıdır.

OYUN belirleme
Bebeğe hoşgeldin partisi için alışılageldik oyunlar dışında, belirlenen konsepte uygun çok farklı oyunlar düşünülebilinir.

FOTOĞRAF
Tebessümlerle dolu bir günün sonrasında fotoğraflara bakarken, aynı tebessümü farkında olmadan yüzünüzde göreceksiniz. Bu yüzden tercihimiz profesyonel bir fotoğraf çekimi olsa da, o gün için mutlaka kendi makinelerimizi de hazır tutmalıyız.

Tüm yazılı ve görsel içerik Jestbank Markasına aittir, izinsiz kullanılamaz.