ÇOCUK DOĞUM GÜNÜ


Ailenizin vazgeçilmez parçası çocuğunuzun, en cok heyecanlandığı ve sizin de çocuklar gibi eğleneceğiniz günlerdir doğum günleri. Kendi doğum gününüzü umursamayabilirsiniz ama hiçbir şekilde atlanmaması gereken çocuğunuzun doğum günü macerası 1. yaşgünü ile başlar. Bizce çocuğun her yaş günü önemlidir ancak 1. yaş günü daha bir özenli ve daha bir kalabalık düşünülür; çünkü siz ve çocuğunuz için bir ilktir:)
Çok fazla ayrıntının olduğu, hazırlık gerektiren bir organizasyondur. Belki düğün gününüzden sonra ilk defa bu kadar ayrıntılı bir organizasyonla karşı karşıya gelirsiniz. Dolayısıyla "zamanı iyi ve verimli yönetme" konusu bu organizasyon için de cok önemlidir.

Jestbank olarak, tüm doğum günleri için baştan sona tüm ayrıntıları düşünmek ve o günü unutulmaz bir güne çevirmek amaçlı bu görevi biz üstlenmek isteriz. Siz çocuğunuzla ve misafirlerinizle keyifli vakit geçirin yeter :)

Neler yapılmalı:

KATILIMCI belirleme
Bahsettiğimiz 1. yaş günü ise, genelde annemiz ve babamız kendi arkadaş ve akrabalarını düşünse de, misafirlerimizin cocukları, aslında en önemli konumuz haline gelir. Diğer yaş günlerinde çocuğunuzun da istekleri olması kaçınılmazdır ve kendi arkadaşlarının çoğunluğu oluşturacağı muhtemeldir ancak ilk yaşgünü için katılımci belirleme konusu, tamamen anne baba tarafından planlaması gereken bir konudur.

TARİH belirleme
Davetinizin büyüklüğünü göz önünde bulundurarak tarihi belirlemek daha doğru olacaktır. Ne kadar fazla davetli varsa o kadar fazla zamana ihtiyaç vardır. Karar vermek ve hazırlıkların başlaması için en ideal ortalama zaman 1 ay öncesidir.

YER belirleme
Davetli sayısı ve hava şartları göz önünde bulundurularak bir karar verilmelidir.

KONSEPT belirleme
Konseptin ismi 'eğlencedir' burada aslında :). Bütünlüğü sağlamak amaçlı renk ve temayı belirlemek sizin davetinize bir farlılık katacaktır. Şunu unutmamak gerekir; bahsettiğimiz eğer 1. yaşgünüyse çocuğunuzun bir isteği ve talebinin olmadığı sayılı tek yaş günü bu olacaktır. O yüzden tavsiyemiz kendi zevk ve hayalinizi gerçekleştimek için bu fırsatı kaçırmayınnn!!! :) Bu kendi sevdiğiniz bir çizgifilm karakteri ya da renk olabilir.
1 yaş sonrası kutlamalarda çocuğunuzun isteklerini göz önünde bulundurarak daha çok onların keyif alacağı bir atmosfer yaratmak daha doğru olacaktır.

DAVETİYE belirleme
Hazırlıklarınıza heyecan katacak bir başlangıç için belirlediğiniz konsepti yansıtan bir davetiye hazırlamak çok keyifli olacaktır. Zamanı geldiğinde çocuğunuzun arkadaşlarina bu şekilde bir duyuru yapıyor olması, inanın ki kendi kişiliğine birşeyler katacaktır.

PASTA ve İKRAM
Doğum günü demek pasta demek :) Herşeyden önce pastanın hayalini kurarız. Belirlediğimiz konsepte ve renklere uygun bir pasta seçimi doğru olacaktır.
Günü daha renklendirmek amaçlı sunulacak ikramlar arasında şekerleme büfesi, kurabiyeler, mini kekler yer alabilir. Bugün tatlı günüdür :)

HEDİYE
Misafirlerinizi ufak hediyelerle karşılamak, hem o günü farklı kılacak, hem de bir bütünlük sağlayacaktır.

OYUN belirleme
Bugün için ne düşünsek bir anda oyun havasına bürünebilir aslında. 1. yaşgünü için büyükleri de dahil edebilecek küçük oyunlar o günün havasını bir anda değiştirebilir; herkes gerçek anlamda çocuk olabilir:) Çocuğunuzun diğer doğum günlerinde onun istekleri doğrultusunda bir oyun bölümü, doğum günü içeriğinde mutlaka bulunmalıdır.

MÜZİK
Kutlama yapacağınız yere ve temaya göre ister profesyonel canlı müzik, ister kendi müzik arşivinizden seçimler yapmak o güne ayrı bi hava katacaktır.

FOTOĞRAF
Misafirleriniz ve çocuğunuzla ilgileneceğiniz bu kutlamada kendi bünyenizde her ne kadar fotoğraf kısmını halledebileceğinizi düşünseniz de unutmayın ki fotoğraf karelerinde herkesi birlikte görmek zor olur. Dolayısıyla sizin ve çocuğunuzun an ve an her pozisyonda yakalanması adına dışarıdan birinin bu işi üstleniyor olması daha doğru olacaktır.

Tüm yazılı ve görsel içerik Jestbank Markasına aittir, izinsiz kullanılamaz.