DİŞ BUĞDAYI


Tamamen bize özgü olan diş buğdayı; bebeğin ilk çıkan dişini kutlamak amacıyla gerçekleştirilen, çok eski bir Anadolu geleneğidir. Anne tarafından hazırlanan bu özel gün bebeğin ilk dişinin çıkmasıyla bir kutlama havasına dönüşür.
İlk dişinin çıkmasıyla bebeğin büyüme evrelerinden birine daha girdiği hissedilir. Bu sürecin içinde barındırdığı bir sürü adet olsa da, amaç yakınlarımızla bir araya gelip kutlama yapmaksa, JESTBANK bugün için işinizi kolaylaştırmak adına sizi kahve içmeye bekliyor olacak:)Neler yapılmalı:

KATILIMCI belirleme
Bu anlamlı gün için hazırlıklara, arkadaşlarınız ve akrabalarınızdan seçeceğiniz bir liste oluşturmakla ilk adımı atabilirsiniz.

TARİH belirleme
Bebeğinizin ilk dişinin çıkmasından 15-20 gün sonrası için tarih belirlenmesi, hazırlıkların tamamlanması için en sağlıklısı olacaktır.

YER belirleme
Bu kutlama icin rahatlık ön planda olmalıdır. Bugüne özel bazı gelenekleri yerine getirmek için yer konusunda doğru seçimler yapılmalıdır.

KONSEPT belirleme
Konsept bellidir aslinda: "Diş" :) Klasikleşmiş şeylerin dışında farklı sunum ve süslemelerin hazırlanması için ufak bir araştırma ya da sevdiğiniz konular üstünde biraz vakit geçirmeniz yeterli olacaktır.

HEDİYE belirleme
Misafirleriniz için bu anlamlı günü hatırlatacak minik hediyeler mutlaka olmalı. Hediyeleri belirleme konusunda; herkesin evinde kullanabileceği ortak bir obje seçmek yerinde bir karar olacaktır.

PASTA ve İKRAM
Tatlının olmadiği bir ikram tabağı düşünülemez :). Yine o gün, belirlediğiniz renklere bağlı kalarak bebeğinize mum üfletmek icin güzel bir bahane olabilir.

OYUN belirleme
Bugüne özel, adet haline gelmis oyun ve aktiviteler vardır.

FOTOĞRAF
Bu kutlama, bebeğinizin albümünde en az bir kare olarak yer alması gereken bir organizasyondur. Bu sebeple bugün için kamera ve fotoğraf makinemiz hazır olmalı.

Tüm yazılı ve görsel içerik Jestbank Markasına aittir, izinsiz kullanılamaz.