HASTANE ODASI VE DOĞUM…


'Böyle bir duygu yok' haykırışlarını duyar gibiyiz. Aileyi tamamlayan çocuktur der büyüklerimiz. Anne, 9 aylık uzun bir sürecin verdiği yorgunluğu mutluluk gözyaşlarıyla sonlandırırken, baba, tüm şaşkınlığı ve duygusallığıyla diğer başrol oyuncusudur. Bebeğinizi kucağınıza alacağınız bugün, çok farklı bir ruh hali içinde olacaksınız ancak bir yandan da etrafınızda gerçekleşmesi gereken rutinler ve yerine getirilmesi gerekli gelenekler vardır; lohusa şerbeti ikramı, bebeğinizin isminin koyulması töreni gibi.
Doğumun ne zaman olacağı belirsiz olduğundan, son günler yürek ağızda geçer.Sadece düşünülen sağlıklı bir bebeğin dünyaya gelmesidir.

Kendiliğinden bir kutlama havasına bürünür zaten doğum sonrası bebeğin odası. Hastanenin en güzel bölümü olan bebek katı mavi ve pembelerle bezenir. Herşey hazırdır, tabii ki anne ve baba dışında :) Heyecan ve mutluluğun en yükseklerde yaşandığı bu kutsal günün hiçbir karesini kaçırmamak gerekir diye düşünüyoruz. Bugün için size özel tema belirleyerek hayalini kurduğunuz odayı hazırlamak için biz Jestbank olarak çok heyecanlıyız .

Neler yapılmalı:

TARİH belirleme
Doğum tarihi aşağı yukarı belli olsa da, erken doğum riskini göz önünde bulundurarak hazırlıklar için 2 aylık bir süreç ayrılmalıdır. Unutmayın ki kişi sayısı belli olmadığından, ikram ve bebek şekeri gibi hediyelerin sayıları da beklentinin biraz üstünde bir sayıda hazırlanacaktır. Hazırlıklara ne kadar önce başlanırsa o kadar sağlıklı olacaktır.

KONSEPT belirleme
Hastanenin bebek bölümünde genelde iki renk hakimdir; mavi veya pembe. Hayal gücümüzü kullanarak çok farklı renklerle hazirlıklar yapılabilir. Bebeğin kıyafetinden, şerbet kadehlerine, kapı süslemesinden ikramlarınıza kadar bir bütünlüğü sağlamak için renk ve konsept belirlemenin gerekli olduğunu düşünüyoruz.

HEDİYE belirleme
Geleneksel hale gelmiş bebek şekeri, yine belirlenen renk ve konsepte uygun hazırlanmalıdır. Bebek şekeri başlığı altında yine hayal gücüyle hazırlanan çok farklı hediyeler de düşünülebilir.

PASTA ve İKRAM
Günümüzde şeker hamurlu kurabiyeler ve mini kekler(cupcake), hastane odasındaki ikramlar arasında yer almaktadır. Hazırlanan büfe, yaşanan heyecan dolu bugünde misafirlerinizi memnun etmek için ufak ama önemli bir ayrıntıdır.

FOTOĞRAF
Fotoğrafçılık mesleğine farklı ve bizce çok güzel bir boyut kazandıran doğum fotoğrafçılığını bugün de gözardı etmemek gerekir. Profesyonel çekimlerle en ufak ayrıntının atlanmadığı bir albüm, bebeğinize ileride verebileceğiniz en güzel armağandır.

Tüm yazılı ve görsel içerik Jestbank Markasına aittir, izinsiz kullanılamaz.