YETİŞKİN DOĞUM GÜNÜ


Doğum günü küçüklüğümüzden itibaren beklentilerin olduğu bir gün haline gelmiştir. Günümüzde dönüm noktası gibi görülen bazı yaşlar vardır: 18 ,30 ,50 gibi. Hangi yaşta olursanız olun o gün geldiğinde siz unutsanız bile çevrenizdekilerden gelen güzel dilekler, size bir yaş daha yol aldığınızı hatırlatır.
'Her yaşın ayrı bir güzelliği var' demişler. Her sene farklı insanlarla tanışır, farklı hobiler edinebilirsiniz. Değişen çevreniz ve hayata bakış tarzınızla sizi özel kılan bugünü özetleyen bir kutlamadan asla vazgeçmemelisiniz.


Doğum gününü eğlenceli bir kutlama havasına çevirmek ne kadar kolay gibi gözükse de, hazırlıklara başladığınızda ayrıntılar sizi yormaya başlayabilir.İşte bu noktada Jestbank işinizi kolaylaştırmaya hazır.

İster kendi doğum günü organizasyonunuz olsun, ister sevdiğiniz kişinin, hayalini kuracağınız kutlama için hazırlık aşaması aynı şekildedir.

Doğum günü organizasyonu için neler yapmalı?

KATILIMCI belirleme
Verilecek davet için konsept belirlemek adına herşeyden önce işinizi kolaylaştıracak bir katılımcı listesi oluşturmanız gerekir .

TARİH belirleme
Doğum günü kutlaması için belirlenecek tarihten 1 ay öncesinde herşeye karar vermiş olmak önemlidir.

YER belirleme
Davetli sayısı ve hava şartları göz önünde bulundurularak bir seçim yapmalısınız.

KONSEPT belirleme
Davetli sayınızla ve yerle bağlantılı olarak gerçekleştirebileceğiniz konseptin ucu açıktır. Doğum günü sahibinin karakterini anlatacak bir tema belirlemek icin sevdiği bir obje veya hobisi yardımcı olabilir.
Mesela spor salonundan çıkmayan bir kişi için spor salonunda verilecek ve türlü yarışların yer alacağı bir organizasyon sıra dışı ve güzel bir fikir olabilir.

DAVETİYE belirleme
Sürpriz bir doğum gününden bahsediyorsak, herkesi zamanında, doğru yerde toplamayı kolaylaştıracak ve ufak hatırlatmaların olduğu bir davetiye herkesin bugünü biraz daha ciddiye almasını sağlayacaktır.

PASTA ve İKRAM
Pastanın dış görünümünü belirleyip en az bir hafta önceden sipariş verilmelidir.

HEDİYE
Herkese teşekkür amaçlı minik hediyelerle günü daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Doğum günü temasına uygun şapka, maske gibi aksesuarlar, hem o gün içinde bir bütünlük sağlamaya yardımcı olur hem de arkadaşlarınıza güzel bir hediye seçeneğidir.

OYUN
Hangi yaş grubu olursa olsun, hitap edecek mutlaka bir oyun veya aktivite bulmak mümkündür. Doğum günü için mutlaka en az bir aktivite önceden düşünülmelidir.

FOTOĞRAF
Biz, doğum günü organizasyonlarının büyüklüğüne göre mutlaka profesyonel bir destek almanızı öneriyoruz.

Tüm yazılı ve görsel içerik Jestbank Markasına aittir, izinsiz kullanılamaz.