YILBAŞI


Yeni yıla merhaba demek, küçük büyük hepimizi heyecanlandırır. Şehir, sokak, mağaza demeksizin heryerde süslemelerin baş rolü aldığı en güzel gündür yılbaşı. Büyülü bir atmosfer oluşturmak adına yılbaşı zamanı herkesin gizli bir çabası vardır. En basitinden, yılbaşı hediyesi almak, ruhumuza işleyen bir alışkanlıktır.
Yılbaşında yapılan programların çeşidinin sonu yoktur. İster bir şirket yemeği olsun, ister bir tatil ya da aile içinde ufak bir yemek, ortak düşünce ve dilekler aynıdır: güzel bir yeni yil :)
Sadece 31 Aralık-1 Ocak gecesi değil, yeni yıla hazırlandığımız günlerde de her türlü küçük davetleri düşünebiliriz.

Bizi başka bir havaya sokan bu dönem için Jestbank size özel küçük organizasyonlarınızda süsleme ve tatlı ikramlarıyla hizmet vermeye hazır.

Neler yapılmalı:

KATILIMCI belirleme
Arkadaşlarınız için evinizde vereceğiniz bir kahvaltı ya da yemek organizasyonu, çocuğunuz ve arkadaşlarınız için evinizde düzenlemek istediğiniz bir yemek ya da yakın dostlarınızla dışarıda gerçekleştirmek isteyeceğiniz bir yemek organizasyonu olabilir. Tamamen sizin tercihinizle gerçekleşecek bu davetin katılımcılarını belirlemek hazırlık adına daha sonraki adımlar için önemlidir.

TARİH belirleme
Tarih belirlerken yılbaşı akşamına bağlı kalmadan yeni yılı karşılamaya hazırlandığımız Aralık ayı içerisinde de bir gün seçebilirsiniz.

YER belirleme
Süslemenin daha özgür olması açısindan ev ortamı tercih edilse de dışarıda farklı ortamlarda da gerçekleştirilebilir.

KONSEPT belirleme
Noel baba ile özdeşleşen bugün, şapkalar ve aksesuarlarla daha da bir renklenir. Sizin vereceğiniz davette zevkinizi çok farklı şekilde sunmanıza hiçbirşey engel olamaz.

DAVETİYE belirleme
Yılbaşı kartları her ne kadar önemini yitirip günümüzde yerini SMS lere bırakmış olsa da kendi el yazınızla yazılmış bir yılbaşı kartının yerini başka hiçbirşey tutamaz.

HEDİYE belirleme
Yılbaşı hediyesiz olur mu? :) Süslü paketlerde verilen hediyeler en özel ayrıntıdır. Davetin konseptine uygun küçük hediye seçimlerinin yanı sıra herkese özel hediye de düşünebilirsiniz. Ne aldığınızdan ziyade nasıl sunduğunuz bugün inanın çok daha önemlidir :)

PASTA ve İKRAM
Yılbaşı kurabiyeleri ve kekler davetiniz için ortamı renklendirecek önemli ayrıntılardır.

OYUN belirleme
İnsan grubunu bir oyun icinde bir araya getirmek, eğlenmeme riskini ortadan kaldıracak tek faaliyettir. Belki de sadece bu dönemde aklımıza gelen tombala oyunu vazgeçilmezdir. Tombala oyununu da sizi ve o günü anlatacak biçimde şekillendirebilirsiniz. Bunun haricinde de yer ve katılımcı yaş grubunu göz önünde bulundararak birçok alternatif oyun düşünülebilir.

FOTOĞRAF
Süs şöleninin yaşandığı bu dönem için fotoğraf konusu atlanmamalı.Yetenekli bir arkadaş edinmenizi öneririz :)

Tüm yazılı ve görsel içerik Jestbank Markasına aittir, izinsiz kullanılamaz.